• Historie společnosti adidas


Nejoblíbenější světová módní značka jejíž obuv nosí celý svět | Adidas boty.

Kvalita

Nejenom oblečení ale i obuv se vyrábí z nejkvalitnějších materiálů po celém světě a proces výroby splňuje ta nejpřísnější kritéria jaká jsou jen možná.

Dostupnost

Adidas je velmi oblíbená módní značka pyšnící se svou kvalitou a je k mání naprosto všude po celém světě. Její dostupnost je na největší možné úrovni.

Záruky

Vzhledem ke stáří, dostupnosti a kvalitě značky je naprosto samozřejmé, že záruky nejenom na oblečení ale i obuv jsou stoprocentní a Adidas Vám vždy vyjde vstříc.


Historie

Vše odstartovalo v roce 1900, kdy se 3. Listopadu narodil Adolf Dassler v Herzogenaurachu. Jeho rodný dům byl vybudován roku 1910 a stojí do dnešní doby. Adi v raném dětství vyzkoušel snad veškeré sporty. Po dokončení základní školy se rozhodl učit se na pekaře. Tříleté studium započal roku 1914.

Jako začátek kariéry se datuje rok 1920, kdy si Adi postavil svoji první skromnou dílu v matčině bývalé prádelně. Zkonstruoval stroj, který poháněl vlastní silou a využíval ho k zaoblování rohů na podrážce. Po čtyřech letech se daly věci do pohybu a Adi se spolu s bratrem Rudolfem dostává do vedení první továrny registrované pod jménem „Dassler Brothers Shoe Factory“. Firma zaměstnávala 25 pracovníků, kteří dokázali denně vyrobit 100 párů bot. V roce 1927 si bratři Dasslerové pronajímají výše zmíněnou továrnu a opět zvyšují výrobu v době, kdy ostatní továrny krachují.

Velký průlom se stal na Olympiádě v Amsterodamu roku 1928. Adolf Dassler zde ukázal obuv, kterou vyrobil a navrnul. První medaile na olympijských hrách přišla hned o čtyři roky později v Los Angeles. Němec Arthur Jonath skončil třetí časem 10,4 na trati sto metrů. Jeho boty vážily pouze 216 gramů. Zlato a stříbro šlo do USA díky Thomas Tolanovi a Ralphu Metcalfovi. V tom samém roce začal Adolf Dassler chodit do školy Pirmasens, která se specializovala na techniku výroby. Byla jediná škola, která byla známá pro jedinečnou výuku výroby bot. Další Olympiádu bylo v Adiho botách vyhráno okolo 40 cenných kovů. Američan James Cleveland Owens, vyhrál čtyři nejcennější kovy v obuvi Adidas.

Rok 1948 se stal dramatickým rokem. Adolf a Rudolf Dasslerové se rozdělili a každý na vlastní pěst rozjíždí vlastní firmu. Adolf Dassler zakládá firmu ADIDAS, Rudofl Dassler zakládá firmu PUMA.

V Srpnu roku 1949 je společnost „Adolf Dassler adidas Sport schoes“ oficiálně zaregistrována. Značka se třemi pruhy se brzy stane jednou z nejznámějších na světě.

Olympiádu v Helsinkách v roce 1952 ovládl Emil Zátopek ve všech disciplínách na delších tratích (5 km, 10 km a Marathon), Dana Zátopková zvítězila v hodu oštěpem. V roce 1954 vyhrává Německo nad Maďarskem ve finále mistrovství světa ve fotbale a stává se prvním šampionem.

Následuje nevídaný obrovský vzrůst prodeje o více než 45%. Četné inovace Adi Dasslera jsou správnou cestou k úspěchu.

V roce 1972 přichází na svět nové logo společností.

Sponzorované odkazy:

Svítící tyčinky pro každou příležitost. Dále máme náramky, míče, nebo náušnice. Rovné clip in vlasy ve tmavých i světlých odstínech. Určitě hledáte kvalitní kojenecké oblečení pro vaše miminko. Spodní prádlo pro každou moderní ženu a dívku. Máme erotické prádlo vhodné jako dárek pro ženy i pro muže.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací oblíbené módní značky Adidas a mají pouze informativní charakter.